VSTAŤ? SPAŤ? ČO? PREČO? NECHCEM

Autor: Juraj Šimkovič | 20.3.2015 o 6:25 | Karma článku: 6,20 | Prečítané:  404x

Každý to poznáme, ráno zazvoní budík, posunieme ho raz, niekto dva razy, dostal som sa do štádia s presúvaním budíka aspoň 6x. Prečo je tak ťažké zastaviť ho a vstať? Čo nás motivuje ísť von z postele a čo nás motivuje ostať v nej aspoň o hodinku, dve dlhšie?

Rána, kedy musíme vstať o niečo skôr kvôli škole, či práci sa nám zdajú byť kruté. Opäť ďalší únavný deň pred nami, spolužiaci budú provokovať, učitelia budú pindať, opäť sa možno dostanem k riaditeľke. Pre pracujúcich podobné myšienky - opäť podávať výkon v práci, šéf bude vyžadovať veľa a nebaví ma to. Z pohľadu šéfa: zas zamestnanci sa nehecnú, lemry lemravé budú chcieť len vyšší plat za menej roboty, firma nepôjde podľa svojich strategických plánov. Väčšina ľudí pri prebúdzaní myslí negatívne. Akú má potom šancu ich deň, aby sa vylepšil, aby sa vylepšil ich život?  Aby prišli do práce s pokojom, pracovali tak, ako sa od neho očakáva, ako by mal pracovať?

Je to jednoduché - stačí si dať pozor na svoje myšlienky - už v posteli sa môžeme rozhodnúť do akého dňa vykročíme.... Nevravím, že bude potom celý deň všetko v poriadku - ale dáme negativite menšiu šancu, keď zmeníme už prvú myšlienku zo dňa. 

Pomyslime vtedy na veci, za ktoré môžeme byť vďační (nie všetci máme všetko ale stavím sa, že pár vecí trafím) - za možnosť strechy nad hlavou, miesta v posteli, jedla aspoň 3x denne, pitného režimu, máme si čo obliecť, taktiež miesto kam patríme (ľudia, ktorí nás majú radi a máme radi aj my ich), možnosti športového, kultúrneho, či iného vyžitia. Je to málo? Isto by teraz každý našiel dôvod,  prečo sa oplatí vstať.

Máš manžela/ manželku? Váž si ho/ju a rob maximum pre to, aby si spravil druhú časť seba šťastnú. Máš deti ? aký iný dôvod ešte potrebuješ na prekonanie každej situácie svojich dní? Chodíš do školy? Výzva čo, no škola nie je len o vedomostiach, je to miesto, kde hľadáš priateľov. Každé miesto kde sme je viacúčelové a záleží len od nás, čo od danej veci, situácie, človeka dokážeme načerpať. Niekedy je výzva neprizabiť svojho kolegu, inokedy je výzva hlbšia. 

Povzbudzujem ťa a aj seba do dnešného rána, dňa - makaj, nevzdávaj sa a nebuď upípaný (nevyhováraj sa prečo je všetko na ...... ale zober iniciatívu a postupnými krokmi si uprav život podľa seba) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?