Chcem to hneď, nebudem čakať...

Autor: Juraj Šimkovič | 25.3.2015 o 6:42 | Karma článku: 6,31 | Prečítané:  239x

Dôverne známe správanie, najmä u detí, ktoré by chceli všetko, čo uvidia a chceli to mať hneď teraz a keď nie, tak sa hodím o zem, budem kričať, búchať do druhých, plakať. Všetci to poznáme.

Keď si to pretransformujme na nás dospelých - keď niečo nie je podľa našich predstáv, tak zúrime a nadávame. Žiarlime na to, čo majú druhí, niekedy si i prilepšíme nejakou menšou či väčšou krádežou - veď keď je taká možnosť, tak prečo nie? Závidíme druhým to, čo dosiahli alebo to, čo získali a porovnávame sa, väčšinou v porovnaní vychádzame ako tí kvalitnejší, kvalifikovanejší a skromnejší. Tí druhí na to nemajú, majú šťastie na prácu a ďalšie a ďalšie dôvody. Ideálna práca je tá, čo nás riadne uživí, pri ktorej zbohatneme, kde od nás nebudú až tak veľa očakávať, kde budeme môcť my šéfovať, mať krátky pracovný úväzok a veľa peňazí a najmä, aby sme nemuseli preto študovať a makať na sebe. 

Ale vieme, čo všetko museli druhí ľudia spraviť preto, aby boli tam kde sú? Premýšľali sme nad tým koľko hodín času museli obetovať, aby to mali? Jasne, niektorí naozaj prídu k práci od otecka či mamičky, ale prečo sa porovnávať s tými, čo sa nechajú takto čičíkať? 

Namiesto tých hodín reči o tom, ako je tu ťažko, ako sa to tu nedá, by sme mali pretransformovať svoju myseľ a zamyslieť sa nad tým, ako sa to dá. Neočakávať, že hneď budem topka vo svojej oblasti, že ma ľudia budú poznať a každý deň na ulici pozdravím stovky ľudí, ktorí budú o mne hovoriť v superlatívoch.... Nie, nie, nie. Na čo? Snažme sa každý deň pristupovať k svojej práci ako k výzve, ako k niečomu, čo ak ma má uživiť, musíme byť najlepšími, a nebáť sa obetovať čas a energiu pre svoje sny. Nechcieť všetko mať hneď (bo aj tak, také veci si často nevážime a zaobchádzame s nimi neopatrne), ale pracovať na tom, dať tomu čas.

Ved aj keď začíname s cvičením, nespravíme hneď 10 zhybov a 1000 preskokov švihadla na jednu šupu. Alebo nezdvihneme hneď 100kg činku, nebudeme mať hneď dokonalé, krásne vypracované telo. Všetko na čom nám záleží, má svoju postupnosť. A ak chceme byť najlepšími, tak makajme a nevzdávajme sa - život bude dávať prekážky do cesty ale tými by nás mal len prinútiť začať makať ešte viac. Môžeme dosiahnuť čo chceme, ak to skutočne chceme a sme pripravení pre danú vec niečo spraviť. Tak do toho!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?