Nemám na to! Preto sa budem pozerať len z okna

Autor: Juraj Šimkovič | 26.3.2015 o 7:34 | Karma článku: 6,20 | Prečítané:  280x

Raz za rok alebo skôr raz za čas príde každému človeku do cesty prekážka, ktorá mu zahatí v ceste a spomalí ho. Túto prekážku niektorí z nás berú ako neprekonateľný znak toho, že nie sme dobrí v tom, čo robíme a tak to máme nechať tak. Iní to vezmú ako výzvu a zabojujú - či v tomto súboji vyhrajú alebo prehrajú, i tak niečo získajú.

Aké sú naše dôvody keď veci vzdávame? Sú pre nás príliš ťažké? Príliš stresujúce? Stoja veľa času? Musel by som sa mnoho učiť? Nemohol by som sa ísť flákať s partiou a musel na sebe pracovať? Tieto dôvody sú bežné a každý jeden z nás občas tomu podľahne a vyberie si inú cestu, iný smer, v ktorom sa nám zdá byť cesta ľahšia. 

Horším prípadom je, keď nám už nič nevychádza a stále len sa motáme a všetko začíname od začiatku. Už si vravíme, som na nič. Isto to každý pozná, niekto na sebe, niekto na iných. Ako sa vtedy zachovať? Podporiť ľudí, že je to chyba okolia? Klamať im, že oni sú perfektní a všetko ide proti nim? Nie - každý z nás má svoju cestu, každý svoje vnímanie reality. A preto si myslím, že našou úlohou, úlohou ľudí, ktorí majú to "šťastie", je pomáhať druhým. Nie pomôcť im finančnou záplatou, pozvaním na desať pív a strieskať sa do nemoty a vtedy sa parádne zabaviť na celý večer. Našou úlohou je pomáhať druhým v posilnení ich sebadôvery. Pokiaľ človek bude v pohode, len keď bude s tebou, môže sa stať, že skôr či neskôr odídeš a je tam, kde bol predtým, možno padol ešte hlbšie. Nemali by sme šetriť chválou a povzbudením, keď si to človek skutočne zaslúži. Keď je to adekvátne, zoberme si človeka bokom a porozprávajme sa o tom, ako by mohol robiť veci lepšie. A hlavne sa snažme napredovať aj my. Raz mi jeden nemenovaný múdry človek povedal: buď napredujeme alebo upadáme.

A verím, že každý jeden človek z nás má na to, aby nemusel pozerať z okna ako si žijú životy druhí a hovoril si pritom NEMÁM NA TO. Práveže naopak snažme sa i my, každý deň makať na sebe, každý deň si všímať druhých (nie z pohľadu, ako je oblečený alebo čo spravil kto zlé a trápne - ale z pohľadu toho veselšieho), inšpirujme sa osobnosťami svetovými ale i tými, ktoré kráčajú popri nás cestou životom. Chváľme druhých, ďakujme, konštruktívne pomáhajme druhým i sebe. Každý má v sebe niečo, čo má odovzdať - nájdi to a poď touto cestou - neboj sa, aj ty dnes môžeš zlepšiť deň niekoho druhého, Život nie je prekážka - život je výzva a ja za seba vravím VÝZVA PRIJATÁ a pýtam sa - kto sa pridá? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?