Prečo nechcem robiť 365 dní v roku?

Autor: Juraj Šimkovič | 2.4.2015 o 8:24 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  375x

Vyznieva tento nadpis že ho píše nejaký lenivec? Možno áno, možno nie, názor si spraví každý sám. 

Poznáme extrémne prípady dospelých ľudí, jeden extrém, ktorý nepracuje a ani sa nesnaží nič robiť, len sa venuje svojim záľubám. Po ukončení pracovného pomeru ostanú doma, užívajú si pohody a nič nerobenia (o.k. ak je to dočasný stav). Mnohí však ostanú doma na dlhé roky, tým pádom nezabezpečia rodinu po finančnej stránke (možno iba sociálnymi štipendiami, ktoré získajú deti, lebo rodič nepracuje). Druhý extrémny prípad - pracovali by aj 800 dní vkuse, keby rok bol taký dlhý - majú väčšinou dostatok materiálneho ale opäť niečo zanedbávajú - okolie a rodinu a tým, že sú zahltení prácou, nepociťujú, že by sa niekde stala chyba. Prečo majú ľudia radi extrémy?

Osobne si myslím a verím, že sa ku mne pridá väčšina ľudí, najlepšie všetci: mali by sme myslieť aj na seba a zrelaxovanie vlastného tela, vlastnej mysle - vypnúť - ako však? Veď stále sa deje niečo, nad čím premýšľame, stále niečo a niekoho riešime. 365 dní v roku pracujeme našou mysľou.

 Naučme sa vypnúť  - dať si vaňu, odísť mimo civilizáciu, vypnúť na deň, dva telefón (koľko nám to dovoľuje), začítať sa do knihy, zavrieť oči a počúvať hudbu, ležať pod hviezdami, splniť si sen, pri ktorom nerozmýšľam, zúčastniť sa turnajov v akomkoľvek športe, ísť si zabehať, zacvičiť. Veď víkend a najmä nedeľa nie je len výmysel - doprajme si každý týždeň, deň relaxu podľa svojej chuťi. Veď pokiaľ si vyčerpáme vlastnú energiu na odovzdávanie sa druhým a práci a nebudeme pre seba čerpať, tak koľko takto vydržíme? Sme preto lenivci keď nechceme pracovať každý deň v roku? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?